Szykuje się wielkie wydarzenie-narada w sprawie namokniętej gąbki, którą Ziutek zwołuje w trybie pilnym po lekcjach. Radzić będą we dwójkę – z przyjacielem Bartkiem. A jest nad czym, bo w ich szkole dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Ktoś moczy kredę do pisania po tablicy, gąbka do jej ścierania śmierdzi szlamem i wodorostami, w dodatku ktoś podmienia worki z butami w szkolnej szatni. Czy chłopakom uda się rozwiązać te tajemniczą tajemnicę?
Przeczytaj „Tajemnicę namokniętej gąbki” i przekonaj się, jakie jeszcze przygody mieli Bartek i Ziutek w związku z osobliwymi wydarzeniami w szkole. Daj się wciągnąć w czytanie z „Czytam sobie z Bakcylem”.
„Tajemnicę namokniętej gąbki” napisała Zofia Stanecka – autorka książek o „Basi”, a także książek do serii „Czytam sobie”, „Poczytaj ze mną” oraz wielu bajek i opowiadań. Książkę zilustrowała Agnieszka Surma: graficzka, która również rysuje komiksy.
„Czytam sobie z bakcylem” to nowa seria literacka dla dzieci w wieku szkolnym. Propozycja ta wywodzi się z bestsellerowej serii „Czytam sobie”. Młodzi czytelnicy, którzy przyswajali sobie naukę czytania z serią „Czytam sobie” i już opanowali książki z trzeciego poziomu mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą z „Czytam sobie z bakcylem”. Nowa seria to nowi bohaterowie, wciągające historie i wielka czytelnicza przygoda dla wszystkich, którzy na dobre zarazili się bakcylem czytania.
„Czytam sobie z bakcylem” to literatura najwyższej jakości - najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy oraz wspaniałe i pobudzające wyobraźnię opowieści. Rozbudowana fabuła, przepiękne ilustracje, duże litery i wygodny, poręczny format to też atuty serii. Wszystkie dzieci, które chcą zaspokoić swoją pasję czytania powinny sięgnąć po „Czytam sobie z bakcylem”. To seria, która spełni oczekiwania młodego miłośnika książek.