Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

Regulamin

I INFORMACJE OGÓLNE

1. Sprzedaż publikacji realizowana na niniejszej stronie internetowej pod adresem booknet.net.pl prowadzona jest przez: Księgarnia Internetowa "BOOKNET", Jarosław Rozmarynowski, 98-300 Wieluń, ul. Kaliska 12. Pełna nazwa firmy:

 

Księgarnia internetowa "BOOKNET"

98-300 Wieluń, ul. Kaliska 12

NIP 832-000-90-24

 

Konto: ING BANK ŚLĄSKI O/W-ń

92 1050 1937 1000 0022 9237 7518

 

2. Księgarnia internetowa "BOOKNET" jest częścią działalności Firmy Księgarnie "GLOBUS" Jarosław Rozmarynowski, w skład której wchodzą dwie księgarnie mieszczące się na terenie województwa łódzkiego - w Wieluniu, przy ulicy Kaliskiej 12. 

 

3. Nasza firma istnieje na rynku księgarskim od 1990 roku. Główną działalnością firmy jest sprzedaż publikacji wydawniczych a główną specjalizacją rynek podręczników szkolnych.

 

II ZAMÓWIENIA

1 Sklep internetowy BOOKNET.NET.PL realizuje zamówienia na terenie Polski złożone przez pełnoletnie osoby fizyczne lub osoby prawne mające swój adres zamieszkania lub siedzibę na terenie Polski oraz na terenie całego świata.

 

2. Przed złożeniem zamówienia zachęcamy do założenia konta w Sklepie. Nazwą konta będzie Twój adres mailowy. W tym celu należy wypełnic formularz, zawierający m.in. hasła logowania, miejsce zamieszkania (adres dostawy), NIP (wymagany dla osób i podmiotów chcących uzyskac fakturę VAT zawierającą pełne dane Klienta). Dane do faktury można również podać przy realizacji zamówienia, zwłaszcza jeśli inne niż dane dostawy.

 

3. Oferta w BOOKNET.NET.PL zawiera tytuły aktualnie dostępne na rynku księgarskim oraz tytuły, które z wielu różnych przyczyn (wyczerpanie tytułu - oczekiwanie na dodruk, wydłużony czas na dostępnośc od kontrahentów zewnętrznych, zapowiedzi) są czasowo niedostępne. Dla identyfikacji administrator sklepu wprowadził do każdej pozycji opis o statusie tytułu.

 

4. W trakcie składania zamówienia Klient może zdefiniowac:

 

a) Sposób postępowania w przypadku możliwości niepełnej realizacji zamówienia

Zamówienie, po jego potwierdzeniu, zostanie zrealizowane niezależnie od dostępności wszystkich tytułów. Jeśli Klient nie chce, aby zostało zrealizowane zamówienie cząstkowe należy DOPISAĆ W UWAGACH "Czekam na pełną realizację zamówienia".

 

b) Sposób dostarczenia przesyłki (odbioru publikacji i/lub artykułów)

- osobiście w księgarni (towar należy odebrac w ciągu 7 dni od chwili potwierdzenia realizacji zamówienia przez booknet.net.pl);

- przesyłką pocztową (do 5 kg);

- przesyłką kurierską.

 

c) Forma płatności

Klient może wybrac następujące formy płatności za zamówione publikacje i/lub towary:

- gotówką, przy odbiorze w księgarni;

- przy odbiorze przesyłki: należnośc pobiera listonosz lub kurier, lub bezpośrednio na miejscu w firmie świadczącej usługę kurierską;

- za pomocą terminala POLCARD - bezpieczne zakupy w Internecie;

- przelewem bankowym na konto nr 92 1050 1937 1000 0022 9237 7518.

 

Od wybranego sposobu dostarczenia przesyłki i formy płatności zależy czas realizacji zamówienia.

 

III REALIZACJA ZAMÓWIENIA

1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po przyjęciu zamówienia (zamówienie otrzymuje status "w trakcie realizacji").

 

2. W przypadku zamówień kurierskich złożonych do godz. 10:00 wysyłka zamówień odbywa się tego samego dnia pod warunkiem pełnej kompletacji zamówienia, lub też akceptacji ze strony zamawiającego dotyczącej częściowej realizacji zamówienia.

 

3. Zamówienia dostarczane pocztą są wysyłane zwykle w następnym dniu roboczym pod warunkiem pełnej kompletacji zamówienia, lub też akceptacji ze strony zamawiającego dotyczącej częściowej realizacji zamówienia.

 

4. Odbiór publikacji w księgarni odbywa się po uprzednim poinformowaniu Klienta (mailem lub telefonicznie przez pracownika booknet.net.pl).

 

5. Sprawdzenie stanu przesyłki i określenie charakteru uszkodzenia lub zniszczenia opakowania dokonane w obecności kuriera lub pracownika poczty, w tym sporządzenie protokołu szkody, ułatwi Sklepowi rozpatrzenie reklamacji.

 

IV CZAS REALIZACJI DOSTAWY I OPLATA ZA PRZESYŁKĘ

1. Czas realizacji oraz wysokośc dodatkowej opłaty za dostarczenie przesyłki bezpośrednio do klienta zawiera TABELA OPŁAT (kliknij aby wyświetlić)

 

 

2. Wysokośc opłaty do pobrania przez Pocztę Polską oraz Kuriera jest określana po skompletowaniu przesyłki.

 

3. W przypadku płatności kartą kredytową, po potwierdzeniu zamówienia (dokonaniu autoryzacji transakcji) następuje blokada środków. Pobranie następuje po skompletowaniu przesyłki i wystawieniu faktury lub paragonu, w przypadku niemożności zrealizowania pełnego zamówienia z zablokowanych środków zostanie pobrana tylko należnośc za publikacje przygotowane do wysyłki, pozostała częśc zablokowanej kwoty zostaje odblokowana. W przypadku braku realizacji zamówienia środki zostają zwolnione po 14 dniach licząc od dnia dokonania płatności.

 

4. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia potwierdzonego przelewem, booknet.net.pl dokona zwrotu nadpłaty na konto Klienta.

 

5. Przy oosobistym odbiorze publikacji opłata odbywa się w księgarni.

 

V ZWROTY


1. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827), Klient będący Konsumentem może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty odebrania towaru i niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić zakupiony towar. Do zachowania tego terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. W celach identyfikacyjnych do zwracanego towaru należy dołączyć numer zamówienia.

 

2.Towary mogą być objęte gwarancją producenta lub dystrybutora. Szczegółowe warunki gwarancji i czas jej trwania podawane są w karcie gwarancyjnej wystawionej przez gwaranta. Klient może zgłaszać swoje roszczenia w ramach gwarancji bezpośrednio w autoryzowanym sklepie, którego adres znajduje się w dokumencie gwarancji.

 

3. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób "uszkodzony". Płyty CD, płyty DVD, kasety MC muszą byc zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu.

 

4. Zwracany towar należy dostarczyć do księgarni w której został odebrany lub odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą bądź paragonem z wypełnioną częścią "zwrot" na adres:

 

Księgarnia internetowa "BOOKNET"

Jarosław Rozmarynowski

98-300 Wieluń, ul. Kaliska 12

 

Klient odpowiedzialny jest za prawidłowe zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniami powstałymi w trakcie przesyłki.

 

NIE PRZYJMUJEMY PRZESYŁEK NA KOSZT KSIĘGARNI WYSYŁANYCH POCZTEXEM BĄDŹ FIRMĄ KURIERSKĄ BEZ UPRZEDNIEGO UZGODNIENIA Z BOK.

 

5. Sprzedający gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta.

 

6. Sklep zobowiązany jest do wydania towaru bez wad. W przypadku stwierdzenia wady towaruKlientowi przysługuje w szczególności uprawnienie do złożenia reklamacji w terminie 2 (dwóch)lat od daty doręczenia towaru i 1 roku od daty stwierdzenia wady towaru.

 

VI REKLAMACJE

1. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien zgłosic reklamacje do księgarni w której towar został odebrany.

 

2. W przypadku otrzymania przesyłki bezpośrednio pod wskazany adres, reklamacje należy składac bezpośrednio do działu reklamacji booknet.NET.pl telefonicznie nr tel. 0 43 843 1991 w dni robocze w godzinach 9-17 lub e-mail: reklamacje@booknet.net.pl

 

3. W uwzględnionych reklamacjach towar niepełnowartościowy zostanie odebrany na koszt Sklepu. SKLEP NIE PRZYJMUJE ŻADNYCH PRZESYŁEK ZA POBRANIEM! Zwrot kosztów za towar i przesyłkę odbywa się przelewem na konto podane przez klienta.

 

4. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a w przypadku zwrotów przesyłek bezpośrednich, powstałych z przyczyn Sklepu tj.: wysłania źle skompletowanego zamówienia, wadliwego egzemplarza, koszty wymiany ponosi Sklep, zaś klient w miarę możliwości otrzyma egzemplarz prawidłowy lub pozbawiony wad. Jeśli wymiana publikacji nie będzie możliwa (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Klient otrzyma zwrot równowartości ceny produktu oraz kosztu dostawy.

 

VII PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Klient będący konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego może od niej odstąpić bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oświadczenia w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

2. Klient może sformułować oświadczenie samodzielnie bądź skorzystać ze wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

 

3. Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastapiło dostarczenie towaru.

 

4. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym,chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na adres do Sprzedawcy.

 

5. Sprzedawca niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy zwróci konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności.

 

6. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

 

7. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny.

 

8. Klient ponosi tylko bezpośredni koszt zwrotu towaru, chyba że Sprzedawca zgodził się je ponieść.

 

VIII REZYGNACJA Z ZAMÓWIENIA

1. Klient może zrezygnowac z zamówienia z odbiorem w księgarni

a) telefonicznie - tel. (043)843 1991

b) emailem pod adresem mailowym: bok@booknet.net.pl

 

2. Klient nie może anulowac zamówienia z wysyłką bezpośrednią pod wskazany adres po jej wysłaniu (zmiana statusu zamówienia na "zrealizowane i wysłane"). Klient jest zobowiązany do jej odebrania.

 

3. Nieodebrane przesyłki dostarczane bezpośrednio do klienta są rejestrowane. W przypadku złożenia zamówienia przez Klienta, który nie odebrał ostatniej przesyłki pojawi się komunikat informujący o tym klienta przy kolejnym zalogowaniu do Sklepu Internetowego. Klient który raz nie odbierze przesyłki może realizowac odbiór kolejnych zamówień jedynie za wcześniejszą opłatą lub osobiście w Księgarni.

 

4. Przesyłka nie odebrana z księgarni w ciągu 10 dni może ulec anulowaniu. W celu odebrania przesyłki po 7 dniach należy skontaktowac się wcześniej z Księgarnią.

 

5. W przypadku konieczności innych ustaleń, klient powinien skontaktowac się z BOOKNET.NET.PL, w celu omówienia sposobu realizacji zamówienia.

 

IX POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

 

2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

3. Faktura VAT lub paragon fiskalny są wystawiane do każdej wysyłki do klienta (jeśli Klient zamierza wykorzystac fakturę VAT, zobowiązany jest do prawidłowego wypełnienia wszystkich niezbędnych danych, w tym NIP), przy odbiorze towaru w księgarni - na życzenie klienta.

 

6. Podstawą jakichkolwiek roszczeń stron wynikających z przepisów prawa, jest paragon fiskalny lub faktura VAT dostarczony(a) Klientowi wraz z zamówionym towarem.

 

 

 

 

X BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA DANYCH

1. Booknet.net.pl gwarantuje Zamawiającym Ochronę Danych Osobowych. Dane Zamawiających wykorzystywane będą wyłącznie do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży, oraz przesyłania materiałów reklamowych.

 

2. Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U nr 133 poz. 883). Zalogowanie się na stronach internetowych Sklepu i złożenie zamówienia jest jednoznaczne z wyrażeniem przez Klienta zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia.

 

3. Zgodnie z art. 24 ust.1 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Ponadto każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele