Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

MŁYNARZE W GMINIE LUTUTÓW oraz na rzece OLEŚNICY

MŁYNARZE W GMINIE LUTUTÓW oraz na rzece OLEŚNICY
Promocja

Z rekomendacji prof. TADEUSZA OLEJNIKA :

" Tej samej problematyki dotyczy kolejna publikacja o dawnych młynach i młynarzach na terenie gminy Lututów oraz na rzece Oleśnicy. Książka oparta na solidnej podstawie źródłowej dokumentuje aktywność gospodarczą mieszkańców ziemi wieluńskiej, ofkrywa liczne, zapomniane w ostatnim stuleciu młyny wodne i wiatraki oraz ich właścicieli, dzięki czemu wzbogaca historię społeczną i gospodarczą jednej z większych gmin na pograniczu wieluńsko-sieradzkim. Jego osobiste, sentymentalne związki genealogiczne z omawianym terenem ukazują, jakie pozytywne wyniki dać może pasja badawcza historyka-amatora przez emocjonalne przywiązanie do swej  "małej ojczyzny".

WIESŁAW DWORNIAK znany w Wieluniu lekarz, specjalista chorób wewnętrznych kardiolog, absolwent liceim ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagielończyka w Sieradzu, a następnie łódzkiej Akademii medycznej (1970), wychowanek kliniki kardiolologii w łodzi, wybrałna miejsce swej pracy osiedlenia królewskie miasto Wieluń, szczycące się równie starą metryką swego pochodzenia jak jego rodzinna Warta w ziemi sieradzkiej.

wyd. GENEO WIELUN 2022

oprawa miękka

 

Rok wydania: 2022
cena promocyjna:
45,00 zł
55,00 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele