Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

UKRYTE W KROMCE SIERADZA

UKRYTE W KROMCE SIERADZA
Promocja
Kategorie: Powieść polska
Isbn: 9788365720108
Ean: 9788365720108
Liczba stron: 120
Format: 170x240mm

Książka przypomina o miejscach z terenu miasta i ich historiach, które nie wszystkim są do końca znane. Ale w innej, beletrystycznej formie - tak, by zachęcić czytelników, szczególnie tych młodych, do sięgania po źródła historyczne.
To właśnie – jak przekonuje Janusz Ziarnik - było głównym zamysłem napisania książki w ten niecodzienny sposób. – To wzięło się z moich doświadczeń związanych z pracą w szkole. Wiem, że gdy uczy się historii w sposób suchy, przedstawiając tylko fakty, to w ogóle nie zaciekawia młodych ludzi, nic z takiej wiedzy nie jest przez nich zapamiętywane. Lepiej więc przełożyć to na prostszy język, znaleźć odpowiednich bohaterów i przy ich pomocy pokazać kawałek dziejów - w tym przypadku - Sieradza. Cała praca była dość żmudna i każde z tych opowiadań miało swoją własną inspirację.
Jakie, często zupełnie zapomniane miejsca z terenu Sieradza przypominają opowiadania Janusza Ziarnika zawarte w książce „Ukryte w kronice Sieradza”? Przywołany został m.in. cmentarz świętoduski przy tzw. starym szpitalu, którego pozostałości wciąż się znajdują pod ziemią oraz Poświętna Górka znajdująca się przy zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Oksińskiego, która wypadła całkowicie ze świadomości sieradzan. - Kolejne nieistniejące już obiekty, które trafiły do książki, to chociażby manufaktura Harrera i zamek sieradzki. Wspomniane są też mury Sieradza, o które historycy toczą wciąż spór, czy miasto je miało czy jednak nie. Ja też tego nie rozstrzygam, ale postanowiłem przypomnieć i o tym, bo to bardzo ciekawy temat – informuje autor. – Taki zresztą był klucz wyboru. Każde z tych miejsc czy historii musiało mieć w sobie to coś, być intrygującymi.

wyd. PROFART SIERADZ  2017 op.twarda

Rok wydania: 2017
cena promocyjna:
38,00 zł
48,00 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele