Premierowe wydanie znakomitych felietonów popularnego satyryka, poety, piosenkarza i kompozytora, autora cyklu ?Listy do pana hrabiego? oraz komentatora ?Szkła kontaktowego? emitowanego na antenie TVN24.
Daukszewicz reprezentuje specjalny rodzaj ostrego, a jednocześnie językowo powściągliwego humoru. Podejrzewamy go o życzliwość wobec ludzi, ale nie chcielibyśmy być przedmiotem jego opisu. To rzadki gatunek: nie można nazwać go drapieżnym, ale groźny jest ? a przy tym ginący i zasługujący na pełną ochronę.
Prof. JERZY BRALCZYK
Ta książka demaskuje Daukszewicza. Pisuje teksty do gazety dla myśliwych, a oni nawet się nie domyślają, że reprezentuje ukrytą opcję wędkarską. Niby o spacerach po lesie, o spotkaniach ze zwierzętami, a tak naprawdę wpływa na podświadomość. Masowe oddawanie sztucerów i przerzucanie się na spinningi to nie przypadek ? to efekt dobrze zawoalowanej działalności K. Daukszewicza. Proszę przeczytać i się przekonać.
ARTUR ANDRUS
?Prosto z ambony? zilustrowano rysunkami zmarłego w 2015 roku Juliana Bohdanowicza.
Krzysztof Daukszewicz tak mówi o swojej najnowszej książce:
Drogi Czytelniku, ?Prosto z ambony? to zbiór moich felietonów i humoresek, które były zamieszczane w latach 2007-2016 w miesięczniku ?Łowiec Polski?. Jeden z komplementów, jakie otrzymałem w tym czasie, nie wiem czy nie najważniejszy, brzmiał tak: ?Panie Krzysiu, od momentu kiedy pan zaczął pisać do ?Łowca? i pana felietony zaczęła czytać moja żona z moją mamą, nie mam w domu żadnych kłopotów z przedłużaniem prenumeraty tego pisma?. Mam nadzieję, Drogi Czytelniku, że z Tobą stanie się podobnie