Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia

Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia
Isbn: 9788375797107
Ean: 9788375797107
Liczba stron: 248
Format: 15,0x23,0cm

Mając nadzieję na kontynuowanie dyskusji z książki Odwaga bycia nielubianym, młodzieniec odwiedza filozofa, aby porozmawiać o tym, co wpływa na poczucie szczęścia: wrażenie użyteczności, szacunek, zaufanie do innych i do siebie, nastawienie do pracy, karanie i chwalenie. Bycie odpowiedzialnym za własne szczęście tu i teraz wymaga czasem trudnych decyzji.

FILOZOF: Każdy może być szczęśliwy teraz, od zaraz. () Ale szczęście, o którym mówimy, nie jest czymś, co tkwi w jednym miejscu, byś mógł się nim nacieszyć. Musisz kontynuować tę wędrówkę ścieżką, na którą wszedłeś. Koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę. Zdążyłeś już postawić pierwszy krok, wcale nie taki mały, ale po drodze zwątpiłeś. I nie tylko się zatrzymałeś, a nawet próbujesz zawrócić. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje?

MŁODZIENIEC: Chcesz powiedzieć, że jestem mało cierpliwy, tak?

FILOZOF: Nie. Ty po prostu nie dokonujesz w życiu najważniejszych wyborów. Kropka.

Filozof i Młodzieniec w kolejnej odsłonie mówią rzeczy, z którymi przy pierwszym zetknięciu trudno się zgodzić. Ale które kiełkują w nas powoli Czy przyniosą owoce? To zależy tylko od nas. W końcu nie na darmo autorzy tyle miejsca poświęcają metodom wychowawczym. Chodzi im o to, byśmy wychowali samych siebie do szczęścia. Szczęścia, które jak mówią jest dostępne tu i teraz. Szczęścia, które sprawia, że potrafimy się zaprzyjaźnić z każdym. I każdego pokochać. Każdego, a więc również siebie.

Odwaga bycia szczęśliwym to mądra i skłaniająca do pracy nad sobą książka. Polecam!

Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu SENS

Odwaga bycia szczęśliwym to książka o bogatej treści, czerpiąca garściami z filozofii Adlera i wyznaczająca drogę ku szczęściu. Stanowi komplet wskazówek, dzięki którym znajdziesz prawdziwy przepis na pomyślność. Spojrzysz w nowy, świeży sposób na wartości takie jak wspólnota, szacunek, miłość czy edukacja, co pozwoli ci zatrzymać się i pochylić nad podstawami człowieczeństwa. Ta książka to recepta na mądre i szczęśliwe życie.

Małgorzata Tinc, ladymargot

Krok po kroku, strona po stronie rozpocznij wędrówkę ku prawdzie i miłości. Odwaga bycia szczęśliwym stanie się twoim drogowskazem. Polecam tę lekturę wszystkim, którzy nie boją się trudnych pytań.

Maria Rotkiel, psycholog, terapeutka rodzinna, terapeutka par, trenerka motywacyjna

Choć jest to opowieść o dążeniu do prostoty, nie ma w niej prostych odpowiedzi. Jeśli jednak podejdziesz do niej z otwartością i ciekawością dziecka, które zaczyna odkrywać świat, czeka cię fascynująca podróż, która da ci wiedzę o naturze ludzkiej i pokaże siłę budowania wspólnoty oraz twoje miejsce w tej wspólnocie bez przemocy, za to w poszanowaniu innych. Ta książka uczy, jak być uważnym i odważnym. A przede wszystkim, jak stać się dla siebie samego zarówno nauczycielem, jak i uczniem.

Dagny Kurdwanowska, dziennikarka, współautorka książki A może nie ma się czego bać?, redaktor naczelna portalu sukces pisany szminka

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2019
Wydawca: Galaktyka
Brak na magazynie
Inne produkty autora:
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele