Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy.. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów

Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy.. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów
Kategorie: Inventor
Isbn: 9788378864295
Ean: 9788378864295

Wbrew obiegowej opinii spotkania i rozmowy z naukowcami wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza jeśli w gronie rozmówców znajdują się nosiciele nieuleczalnego wirusa przekory, sprzeciwu, rebelii lub wręcz programowej herezji wobec zastanego krajobrazu intelektualnego.

 

Karol Jałochowski, fizyk i dziennikarz naukowy, zabiera nas w pasjonującą, intelektualną podróż wraz z najwybitniejszymi umysłami współczesnego świata. Są wśród nich m.in. odkrywcy struktury DNA, kosmologowie, kryptolodzy kwantowi, filozofowie. Wybór bohaterów nie jest przypadkowy. Wszyscy wywarli realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Mówimy i myślimy ich ideami (choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę), a teorie czy wizje przeniknęły do sfery życia codziennego i wtopiły się w tło cywilizacji.

 

Rozmówcy Karola Jałochowskiego to: Anthony Leggett, Artur Ekert, Avi Wigderson, Charles H Bennett, Paul Davies, Paul Steinhardt, Seth Lloyd, Stuart Kauffman, Susan Blackmore, Vlatko Vedral. 

Oprawa: twarda
Wydawca: ebookpoint
Brak na magazynie
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele