Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

TWIERDZA KIMERYDU

TWIERDZA KIMERYDU
Nowość
Isbn: 9788380834538
Ean: 9788380834538
Liczba stron: 446
Format: 13.0x21.0cm

„Twierdza Kimerydu” Magdaleny Pioruńskiej /autorka pochodzi z WIELUNIA/  to piękna katastrofa. To powieść, w której jest wszystko: apokalipsa, która nie miała miejsca, bo świat się wykoleił, ale nie skończył; wątki rozpowszechnione przez fantastykę dla „młodych dorosłych”, ale w brutalnej otoczce typowej dla krwawych horrorów; umiejętna gra na popkulturowych kliszach. To „Park Jurajski” przeniesiony w realia szkoły średniej, który, jakimś cudem, dalej ma sens. Jednocześnie powieść nie sprawia wrażenia przekombinowanej i w pierwszej kolejności stanowi wciągającą lekturę i świetną rozrywkę.

Antropolożka Anna Guiteerez ucieka z Miasta Krokodyli po rzezi, która miała miejsce na tamtejszym uniwersytecie. Sama Anna ponosi odpowiedzialność za okrucieństwa, jakie się tam wydarzyły. Jej droga wiedzie przez opanowaną przez prehistoryczne drapieżniki pustynię w stronę położonej na wybrzeżu Twierdzy Kimerydu, jedynego miejsca na świecie, gdzie żyją hybrydy ludzi i dinozaurów, efekt nielegalnych eksperymentów genetycznych. Zafascynowana nowym gatunkiem Anna staje się pionkiem w grze o niezależność pomiędzy Afryką i kolonizatorami z europejskiego Cesarstwa. A przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Pod względem dochodzenia do prawdy „Twierdza Kimerydu” to niemal pokerowa rozgrywka, gdzie karty są odsłaniane powoli, a nawet kiedy czytelnik myśli, że zna już wszystkie odpowiedzi, okazuje się, że Pioruńska jest szulerem chowającym asa w rękawie.

z recenzji Aldony Kobus


Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2017
Wydawca: NOVAE RES
cena rynkowa: 38,00 zł
NASZA CENA:33,80 zł
oszczędzasz: 4,20 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele