Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

JURA NA BURSZTYNOWY SZLAKU Geoturystyczne wykorzystanie Wyżyńy Wieluńskiej

JURA NA BURSZTYNOWY SZLAKU Geoturystyczne wykorzystanie Wyżyńy Wieluńskiej
Promocja
Isbn: 9788363880019
Ean: 9788363880019
Liczba stron: 70
Format: 225x225mm

W dniu 2 października odbyła się w Wieluniu konferencja „Jura na bursztynowym szlaku – geoturystyczne wykorzystanie Wyżyny Wieluńskiej", połączona z promocją wykonanej w Państwowym Instytucie Geologicznym mapy geoturystycznej „Załęczański Park Krajobrazowy i okolice. Wyżyna Wieluńska (część północna Jury Polskiej)". Impreza ta towarzyszyła obchodom Światowego Dnia Turystyki, organizowanym przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego, Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Urząd Miejski w Wieluniu oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Marszałek Województwa Łódzkiego i Polska Organizacja Turystyczna.

Program konferencji w całości został poświęcony walorom Wyżyny Wieluńskiej. Profesor A. Wierzbowski wygłosił referat pt. „Wartości naukowe i edukacyjne skał jurajskich w krajobrazach geologicznych Wyżyny Wieluńskiej". Profesor M. Graniczny w wykładzie „Geoturystyka w każdej gminie – czy to możliwe?" przedstawił rolę i doświadczenia Państwowego Instytutu Geologicznego w dziedzinie geoturystyki. O znaczeniu rozwoju geoturystyki na terenie województwa łódzkiego mówił Tomasz Dronka – naczelnik Wydziału Turystyki w Departamencie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Kolejne referaty wygłosili: K. Skolasińska – „Surowce skalne okolic Wielunia", D. Kicińska – „Zjawiska krasowe i jaskinie na Wyżynie Wieluńskiej" i R. Wiluś – „Jura Wieluńska – kraina na krańcach woj. łódzkiego. Nazwa, położenie, walory turystyczne i ich wykorzystanie". Sesję zamknęło wystąpienie autorek promowanej mapy geoturystycznej Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i okolic, K. Janus i D. Obarowskiej, które przybliżyły słuchaczom proces tworzenia tej mapy.

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2013
Wydawca: WIELUŃ
cena promocyjna:
40,00 zł
45,00 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele