Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

W DAWNYM WIERUSZOWIE Kreską i słowem malowane

W DAWNYM WIERUSZOWIE Kreską i słowem malowane
Nowość
Promocja
Isbn: 9788365987013
Ean: 9788365987013
Liczba stron: 106
Format: 300x220mm

To książka inna niż wszystkie – tak w skrócie można powiedzieć o nowej publikacji Jerzego Maciejewskiego. Autor, rodowity wieruszowianin, postanowił tym razem nie tylko opisać słowem, ale też zilustrować najstarsze dzieje swojego miasta.

Książka „W dawnym Wieruszowie” ma formę albumu. Autor pracował nad nią około pięciu lat. Opracowanie wymagało jednak gruntownego przygotowania. Jerzy Maciejewski wcześniej poświęcił wiele lat na badanie przeszłości Wieruszowa, studiował dokumenty z archiwów państwowych i kościelnych. Tłumaczył ich treść z języka rosyjskiego, niemieckiego i łaciny. Najpierw chciał tylko poznać losy własnej rodziny, która od pokoleń zamieszkiwała Wieruszów. Losy przodków splatały się jednak z losami miasta, dlatego historia Wieruszowa zaczęła go wciągać coraz bardziej. Pasja zaowocowała wydaniem kilku publikacji m.in. „Z Paulinami przez wieki 1401-2001”, „Nad Prosną i Niesobią” czy „Almanach Ziemi Wieruszowskiej”.

Najnowsza książka napisana jest w sposób lekki i przystępny. Zamiast kolejnych wyciągów z archiwów i wnikliwych dociekań historycznych, mamy legendy i opowieści. Książka skierowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Warto podkreślić, że choć ma swobodniejszą formułę, wszystko, co zostało w niej napisane, jest prawdą. Każda z czterdziestu opowieści oparta jest na solidnych filarach historycznych. Tak jak chociażby udział rodu Wieruszów w bitwie pod Grunwaldem, co potwierdzają archiwa krzyżackie czy nazwiska sukienników wieruszowskich, które można odczytać z zachowanego przywileju królewskiego. Dokumenty historyczne stały się bazą do ciekawych opowieści, ale nie tylko. Na podstawie opisów, zachowanych rycin i starych zdjęć, autorowi publikacji udało się z dużą dokładnością odtworzyć nieistniejące już dziś budynki w Wieruszowie, a więc np. drewnianą farę czy zamek.

wyd.2018                                                                                      op.twarda

cena promocyjna:
65,00 zł
75,00 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele