Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

CAPPUCCINO Gra planszowa

CAPPUCCINO  Gra planszowa
Promocja
Ean: 5908215005320
Format: 33.0x23.0cm

Co w pudełku?

Już pierwsze zetknięcie z grą, której polską edycję zawdzięczamy wydawnictwu Egmont, napawa optymizmem: pudełko jest spore, bardzo klimatyczne, ale przede wszystkim inne niż wszystkie: otwierane jak skrzynia kryje w sobie cztery rzędy kubeczków, które są jedynymi komponentami całej gry. Kubki występują w czterech kolorach kojarzonych z kawą: białym, kremowym, brązowym (kawowym?) i czarnym. Wykonane są rewelacyjnie: bardzo ładne, z dbałością o szczegóły, każdy kolor ma na szczycie inny obrazek wzorowany na rysunki mlekiem po kawie, ale przede wszystkim wszystkie są bardzo solidne – wyglądają jakby miały przetrwać nawet apokalipsę, więc grę nawet z dzieciakami też powinny wytrzymać. Wszystkich kubków jest 64, po 16 w każdym z kolorów.

Rozgrywka

Do jednego Cappuccino możemy zasiąść w składzie od dwóch do czterech osób. Na początku każdy wybiera swój kolor kubeczków (w rozgrywce dwuosobowej każdy gracz wybiera po dwa kolory), a następnie rozstawiamy je na stole tak, by przylegały do siebie. Możemy zrobić to losowo lub – jeśli skorzystamy z wariantu zaawansowanego, który sugeruje instrukcja – po kolei, swoją strategię planując już na tym etapie gry.

Kiedy wszystkie kubeczki znajdą się już na stole, gracze po kolei wykonują ruchy. Jaki ruch możemy wykonać? Albo swój pojedynczy kubeczek umieszczamy na sąsiednim, również pojedynczym kubeczku, albo swój stos kubeczków umieszczamy na sąsiadującym stosie – z zastrzeżeniem, że stos może być umieszczony tylko na niższym lub równej wysokości. Stos uważa się za własność tego gracza, którego kubeczek znajduje się na samej górze. W ten sposób gra trwa do momentu, aż nikt już nie będzie mógł wykonać ruchu. W takiej sytuacji gracze łączą wszystkie swoje kubeczki i stosy w jeden wielki, a zwycięzcą zostaje osoba, której stos okazał się największy.

Jeszcze więcej kombinowania w czasie gry będziemy mieli w wariancie dwuosobowym, ponieważ w takim wypadku każdy z graczy wybiera po dwa kolory kubeczków, a na koniec musi zadecydować, który kolor będzie go reprezentował w walce o zwycięstwo, tak więc nie tylko musimy starać się zebrać jak największe stosy, ale również od początku skłaniać się ku któremuś kolorowi by mieć większą szansę na wygraną. 


Oprawa: kartonowa
Wydawca: Egmont
cena promocyjna:
59,90 zł
99,90 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele