Koszyk
ilosc: 0 szt.  suma: 0,00 zł
Witaj niezarejestrowany
Przechowalnia
Tylko zalogowani klienci sklepu mogą korzystać z przechowalni
wyszukiwarka zaawansowana
Wszędzie
Wszędzie Tytuł Autor ISBN
szukaj

SŁOWNIK TERMINOLOGII GOSPODARCZEJ polsko-angielski/angielsko-polski BANKOWOŚĆ-FINANSE-PRAWO t.1/2

SŁOWNIK TERMINOLOGII GOSPODARCZEJ polsko-angielski/angielsko-polski  BANKOWOŚĆ-FINANSE-PRAWO t.1/2
Promocja
Isbn: 9788374835015
Ean: 9788374835022
Liczba stron: 350 + 312
Format: 125x200mm

Po drugiej wojnie światowej język angielski stał się językiem międzynarodowym, którym muszą posługiwać się nie tylko biznesmeni, prowadzący interesy na rynku światowym, czy politycy, ale również przeciętni użytkownicy komputerów i korzystający z dobrodziejstw nowego medium - Internetu. Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej znikają wszelkie ograniczenia w dostępie do unijnych rynków, uczelni, przedsiębiorstw czy urzędów, ale obrót gospodarczy napotyka na wymagania związane z rynkiem wewnętrznym UE oraz handlem z pozostałymi krajami Wspólnoty. Wszystko to stało się bezpośrednią przyczyną opracowania niniejszego angielskiego-polskiego Słownika terminologii gospodarczej. Bankowość. Finanse. Prawo. Jego zadaniem jest sprostanie wielorakim potrzebom osób oraz instytucji prowadzących szeroką działalność gospodarczą.
Ze względu na swoją tematykę niniejszy słownik stanowi wyjątkową pozycję na polskim rynku wydawniczym, obejmuje bowiem ok. 20 000 haseł z dziedziny prawa karnego, administracyjnego i międzynarodowego, ekonomii, finansów, bankowości, obrotu giełdowego, ubezpieczeń, transportu morskiego i lotniczego, jak również zwroty występujące w danych statystycznych, z uwzględnieniem specyfiki terminologii brytyjskiej i amerykańskiej. Znajdują się w nim również hasła i słownictwo ściśle związane z Unią Europejską, nazwy oraz skróty instytucji Wspólnoty, programów pomocowych i strukturalnych, zestawienia wyrazów i zwrotów frazeologicznych w brzmieniu występującym w ustawach lub innych dokumentach unijnych.
Poza pojedynczymi słowami, dla ułatwienia i przyspieszenia pracy ze słownikiem, wprowadzone zostały całe przykłady zdań najbardziej potrzebnych w kontaktach gospodarczych, przede wszystkim w trakcie negocjacji handlowych, przy omawianiu warunków współpracy czy zawieraniu umów. Ponadto w słowniku zamieszczono hasła związane z informatyką, oprogramowaniem, multimediami, techniką komputerową, a zwłaszcza z Internetem, bowiem każdy kto korzysta z edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych itp. spotyka się z terminami, których tłumaczeń nie można znaleźć w popularnych słownikach polsko-angielskich. Pojęcia te sprawiają trudność nawet osobom dobrze znającym język angielski, dlatego też zamieszczono je również w niniejszym słowniku.
Słownik przygotowano z uwzględnieniem potrzeb szerokiego kręgu odbiorców: prawników, menedżerów, handlowców, ekonomistów, studentów i wykładowców uczelni ekonomicznych i studiów prawniczych, jak również pracowników działów finansowo-księgowych, spotykających się w swojej pracy z nie zawsze jednoznaczną terminologią anglojęzyczną. Jest to również niezbędne narzędzie pracy dla tłumaczy i nauczycieli języka angielskiego.

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2007
Wydawca: C.H. BECK
Miejsce wydania: Warszawa
cena promocyjna:
99,00 zł
138,00 zł
Dane kontaktowe
Księgarnia internetowa
"booknet.net.pl"
ul.Kaliska 12
98-300 Wieluń
Godziny otwarcia:
pon-pt:  9.00-17.00
w soboty 9.00-13.00
Dane kontaktowe:
tel: 43 843 1991
fax: 68 380 1991
e-mail: info@booknet.net.pl

 

booknet.net.pl Razem w szkole Ciekawa biologia dzień dobry historio matematyka z plusem Nowe już w szkole puls życia między nami gwo świat fizyki chmura Wesoła szkoła i przyjaciele