Pismo Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest poświęcone problemom teorii, historii i krytyki literatury oraz teatru. Zgodnie z intencją zawartą w tytule ?Wielogłos? chce być miejscem ścierania się rozmaitych poglądów i wizji literatury i sztuki, przenikania się różnorakich idei i nurtów badawczych, konfrontowania odmiennych sposobów czytania i interpretowania zjawisk artystycznych. Realizacji tego celu służą między innymi publikowane w kolejnych numerach dyskusje ?Wielogłosowe? poświęcone szczególnie istotnym dla środowiska polonistycznego problemom i wyróżniającym się publikacjom książkowym.
W numerze m.in.:
Artykuły i rozprawy
Tomasz Umerle, Literacki postsekularyzm Johna McClure?a
Agata Bielik-Robson, Literackie kryptoteologie nowoczesności, czyli o pierwszeństwie świata
Michał Warchala, Romantyzm postsekularny ? przypadek Shelleya
Joanna Soćko, Czwarty wymiar. Poezja R.S. Thomasa wobec pytania o (nie)obecność
Piotr Bogalecki, Przetworzenie to jeszcze nie powrót. O jednym wierszu Witolda Wirpszy (i wszystkich innych polskich wierszach postsekularnych)
Recenzje i omówienia
Karolina Koprowska, Peryferie literatury Zagłady. O książce Aleksandry Ubertowskiej ?Holokaust. Auto(tanato)grafie?
Katarzyna Pawlicka, Na marginesie i w szczelinie przeciw terrorowi faktu. O książce Aleksandry Ubertowskiej ?Holokaust. Auto(tanato)grafie?
Sławomir Buryła, Wspólna historia, wspólna kultura. O książce ?Polacy ? Żydzi. Kontakty kulturowe i literackie? pod redakcją Eugenii Prokop-Janiec